Javaslat

Győri I. választókerület

  1. GYŐR (nagyobb rész)

Központ: Győr regionális főváros jogú város, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

Győri II. választókerület

  1. Abda-Börcs-Kunsziget-Öttevény alpolgármesteri egység

Központ: Abda, 1 alpolgármester, maximum 2 jegyzővel

  1. Árpás-Kisbabot-Mérges-Mórichida-Rábacsécsény-Rábaszentmiklós -Rábaszentmihály-TÉT alpolgármesteri egység
  2. Csikvánd- Felpéc-Gyarmat-Gyömöre-Kajárpéc –Szerecseny alpolgármesteri egység
  3. Győrszemere-Sokorópátka-Tényő alpolgármesteri egység

Központ: Tét város, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. Bakonygyirót-Bakonypéterd-Bakonyszentlászló-Fenyőfő-Lázi-Románd-Sikátor-Táp–Veszprémvarsány alpolgármesteri egység (2)
  2. Écs- PANNONHALMA alpolgármesteri egység
  3. Győrasszonyfa-Győrság-Nyalka-Pázmándfalu-Ravazd-Tápszentmiklós-Tarjánpuszta alpolgármesteri egység

Központ: Pannonhalma város, 4 alpolgármester, maximum 7 jegyzővel

  1. Bőny-Mezőörs-Pér-Rétalap-Töltéstava alpolgármesteri egység
  2. Gönyű-Nagyszentjános alpolgármesteri egység

Központ: Gönyű, 2 alpolgármester, maximum 3 jegyzővel

  1. Dunaszeg-Dunaszentpál-Győrladamér-Győrzámoly-Mecsér alpolgármesteri egység
  2. Győrújfalu-Kisbajcs-Nagybajcs-Vámosszabadi –Vének alpolgármesteri egység

Központ: Dunaszeg, 2 alpolgármester, maximum 4 jegyzővel

  1. GYŐR (kisebb rész)

Központ: Győr regionális főváros jogú város, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. Győrújbarát-Nyúl alpolgármesteri egység
  2. Ikrény-Koroncó-Rábapatona alpolgármesteri egység

Központ: Győrújbarát, 2 alpolgármester, maximum 3 jegyzővel

Keszthelyi választókerület

  1. Alsópáhok-Felsőpáhok-HÉVÍZ-Karmacs-Nemesbük-Vindornyafok–Zalaköveskút alpolgármesteri egység
  2. Bókaháza-Dióskál-Egeraracsa-Esztergályhorváti-Gétye-Sármellék-Szentgyörgyvár-Zalaapáti-Zalaszentmárton- Zalavár alpolgármesteri egység (2)

Központ: Hévíz város, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. Balatongyörök-Gyenesdiás-Vonyarcvashegy alpolgármesteri egység
  2. Cserszegtomaj-Rezi-Vállus-Várvölgy-Vindornyalak-Zalaszántó alpolgármesteri egység

Központ: Gyenesdiás, 2 alpolgármester, maximum 4 jegyzővel

5. Batyk-Dötk-Pakod-PókaszepetkZalabér-Zalaistvánd –Zalavég alpolgármesteri egység
6. Bazsi-Döbröce-Kisgörbő-Kisvásárhely-Mihályfa-Nagygörbő-Óhíd-Sümegcsehi-Szalapa-Türje-Vindornyaszőlős alpolgármesteri egység (2)

Központ: Türje, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. Csapi-Galambok-Kisrécse-Miháld-Nagybakónak-Nagyrécse-Pat-Sand-Zalasárszeg-Zalaszentjakab-Zalaújlak alpolgármesteri egység (2)
  2. Balatonmagyaród-Garabonc-Kerecseny-Nagyrada-Orosztony-ZALAKAROS-Zalakomár -Zalamerenye-Zalaszabar alpolgármesteri egység (2)

Központ: Zalakaros város, 4 alpolgármester, maximum 7 jegyzővel

9. Kallósd-Kehidakustány- Sénye–Zalacsány-ZALASZENTGRÓT–Zalaszentlászló

Központ: Zalaszentgrót város, 1 alpolgármester, maximum 2 jegyzővel

  1. KESZTHELY

Központ: Keszthely város, 1 alpolgármester, maximum 2 jegyzővel

Körmendi választókerület

  1. Alsószenterzsébet- Baglad-Belsősárd-Bödeháza-Csesztreg- Gáborjánháza-Gosztola-Felsőszenterzsébet-Kálócfa-Kerkabarabás-Kerkafalva-Kerkakutas-Kozmadombja-Külsősárd-Lendvadedes-Lendvajakabfa-Magyarföld-Márokföld-Nemesnép-Pórszombat-Pusztaapáti-Ramocsa-Rédics-Resznek-Szentgyörgyvölgy Szíjjártóháza-SzilvágyZalabaksa –Zalaszombatfa alpolgármesteri egység (4)
  2. LENTI alpolgármesteri egység

Központ: Lenti város, 5 alpolgármester, maximum 8 jegyzővel

  1. Alsószölnök-Apátistvánfalva-Csörötnek-Felsőszölnök-Gasztony-Kétvölgy-Magyarlak-NemesmedvesOrfalu-Rábagyarmat-Rátót-Rönök-SzakonyfaluVasszentmihály alpolgármesteri egység (2)
  2. SZENTGOTTHÁRD alpolgármesteri egység

Központ: Szentgotthárd város, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. Alsóújlak-Bérbaltavár-Csehi-Csehimindszent-Csipkerek-Kám-Mikosszéplak-Nagytilaj-Rábahídvég-VASVÁR alpolgármesteri egység (2)
  2. Andrásfa-Gersekarát-Győrvár-Hegyhátszentpéter-Olaszfa-Oszkó-Pácsony-Petőmihályfa-Sárfimizdó-Telekes alpolgármesteri egység (2)

Központ: Vasvár város, 4 alpolgármester, maximum 7 jegyzővel

  1. Bajánsenye-Hegyhátszentjakab-Ispánk-Kercaszomor-Kerkáskápolna-Kisrákos-Kondorfa-Magyarszombatfa-Nagyrákos-Őrimagyarósd-ŐRISZENTPÉTER-Pankasz-Szaknyér-Szalafő-Szatta-Velemér-Viszák alpolgármesteri egység (3)
  2. Csöde-Felsőjánosfa- Keménfa-Salomvár–Szőce-Zalacséb-Zalaháshágy –ZALALŐVŐ alpolgármesteri egység (2)

Központ: Zalalövő város, 5 alpolgármester, maximum 7 jegyzővel

  1. Csákánydoroszló– Daraboshegy-Egyházasrádóc-Halogy-Harasztifalu-Kemestaródfa -Magyarnádalja -Nagykölked-Nemesrempehollós-Pinkamindszent -Rádóckölked –Vasalja alpolgármesteri egység (2)
  2. Döbörhegy-Döröske-Egyházashollós-Felsőmarác-Halastó-Hegyháthodász-Hegyhátsál-Hegyhátszentmárton-Ivánc-Katafa-Magyarszecsőd-Molnaszecsőd-Nádasd-Nagymizdó-Ozmánbük-Szarvaskend-Vaspör alpolgármesteri egység (3)

Központ: Csákánydoroszló, 5 alpolgármester, maximum 8 jegyzővel

  1. Csempeszkopács-Gyanógeregye-Meggyeskovácsi-Nemeskolta-Püspökmolnári-Rábatőttös-Rum-Sorkifalud-Sorkikápolna-Sorokpolány-Vasszécsény-Zsennye alpolgármesteri egység (2)
  2. Egervár-Gősfa-Kiskutas-Kispáli-Lakhegy-Nagykutas-Nagypáli-Vasboldogasszony-Zalaszentiván-Zalaszentlőrinc alpolgármesteri egység (2)

Központ: Vasszécseny, 4 alpolgármester, maximum 7 jegyzővel

  1. KÖRMEND

Központ: Körmend város, 1 alpolgármester, maximum 2 jegyzővel

Mosonmagyaróvári választókerület

  1. Acsalag-Barbacs-Bezi-Bősárkány-Cakóháza-Fehértó-Győrsövényház–Maglóca-Markotabödöge-Rábcakapi-Tárnokréti alpolgármesteri egység (2)
  2. Dör-Enese-Kóny alpolgármesteri egység

Központ: Bősárkány, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. Ásványráró-Darnózseli-Dunaremete-Hédervár -Kisbodak-Lipót –Püski alpolgármesteri egység
  2. Dunasziget-Feketeerdő-Halászi alpolgármesteri egység

Központ: Halászi, 2 alpolgármester, maximum 4 jegyzővel

  1. Bágyogszovát-Bodonhely- Egyed-Pásztori-Rábacsanak-Rábapordány-Sobor alpolgármesteri egység
  2. Rábasebes-Rábaszentandrás-Sopronnémeti-Szany-Szil-Szilsárkány alpolgármesteri egység

Központ: Szany, 2 alpolgármester, maximum 4 jegyzővel

  1. Bezenye-Dunakiliti-Rajka alpolgármesteri egység
  2. Hegyeshalom-Levél alpolgármesteri egység

Központ: Hegyeshalom, 2 alpolgármester, maximum 3 jegyzővel

  1. CSORNA

Központ: Csorna város, 1 alpolgármester, maximum 2 jegyzővel

  1. JÁNOSSOMORJA-Várbalog alpolgármesteri egység
  2. MOSONMAGYARÓVÁR alpolgármesteri egység

Központ: Mosonmagyaróvár város, 2 alpolgármester, maximum 3 jegyzővel

  1. Károlyháza-Kimle-Máriakálnok-Mosonszolnok-Újrónafő alpolgármesteri egység
  2. Lébény-Mosonszentmiklós alpolgármesteri egység

Központ: Lébény, 2 alpolgármester, maximum 3 jegyzővel

Nagykanizsai választókerület

  1. Bánokszentgyörgy-Borsfa-Börzönce-Bucsuta-Oltárc-Pusztamagyaród-Pusztaszentlászló-Szentliszló-Szentmargitfalva-Várfölde alpolgármesteri egység (2)
  2. Becsehely-Eszteregnye-Molnári-Petrivente-Rigyác-Semjénháza-Tótszentmárton-Tótszerdahely-Valkonya alpolgármesteri egység (2)

Központ: Becsehely, 4 alpolgármester, maximum 6 jegyzővel

  1. Bázakerettye-Csörnyeföld-Kerkaszentkirály-Kiscsehi-Lasztonya-Lispeszentadorján-Maróc-Muraszemenye alpolgármesteri egység
  2. Kistolmács-LETENYE-Murarátka-Zajk

Központ: Letenye város, 2 alpolgármester, maximum 4 jegyzővel

  1. Belezna-Fityeház-Liszó-Murakeresztúr-Nemespátró- Surd-Szepetnek alpolgármesteri egység
  2. Bocska-Fűzvölgy-Gelsesziget- Homokkomárom-Hosszúvölgy- Magyarszentmiklós-Magyarszerdahely-Sormás-Újudvar –Zalaszentbalázs alpolgármesteri egység (2)

Központ: Murakeresztúr, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. NAGYKANIZSA

Központ: Nagykanizsa regionális jogú város, 2 alpolgármester, maximum 3 jegyzővel

Sárvári választókerület

  1. Bejcgyertyános-Bögöte-Egervölgy-Hosszúpereszteg-Káld-Nyőgér –Sótony -Szemenye-Vashosszúfalu alpolgármesteri egység (2)
  2. Bögöt-Csénye-Ikervár-Kenéz-Megyehíd-Ölbő-Pecöl-Porpác-Pósfa-Szeleste alpolgármesteri egység

Központ: Ikervár, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. Boba-Borgáta-Duka-Egyházashetye-Jánosháza-Karakó-Keléd-Kemenespálfa-Kissomlyó-Nemeskeresztúr alpolgármesteri egység (2)
  2. CELLDÖMÖLK alpolgármesteri egység

Központ: Celldömölk város, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. Bozsok-Cák-Horvátzsidány-Kiszsidány-Kőszegdoroszló-Kőszegpaty-Kőszegszerdahely-Lukácsháza-Nemescsó-Ólmod-Pusztacsó-Velem alpolgármesteri egység (2)
  2. Gencsapáti-Gyöngyösfalu-Perenye alpolgármesteri egység

Központ: Gencsapáti, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. Bő-Bük-Chernelházadamonya-Gór-Hegyfalu-Iklanberény-Lócs-Mesterháza-Nemesládony-Répceszentgyörgy -Sajtoskál-Simaság-Tompaládony alpolgármesteri egység (2)
  2. CSEPREG-Peresznye-Tormásliget-Tömörd alpolgármesteri egység

Központ: Csepreg város, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. Csánig-Jákfa-Nagygeresd- Nick-Rábapaty-RÉPCELAK -Uraújfalu-Vámoscsalád-Vasegerszeg-Zsédeny alpolgármesteri egység
  2. SÁRVÁR alpolgármesteri egység

Központ: Sárvár város, 2 alpolgármester, maximum 3 jegyzővel

  1. Gérce-Kemeneskápolna-Kemenesmihályfa-Kemenessömjén-Kemenesszentmárton-Köcsk-Mesteri- Nagysimonyi-Nemeskocs-Sitke-Tokorcs- Vásárosmiske alpolgármesteri egység (2)
  2. Csönge-Kemenesmagasi-Kenyeri-Mersevát -Ostffyasszonyfa–Pápóc-Szergény-Vönöck alpolgármesteri egység

Központ: Gérce, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. KŐSZEG

Központ: Kőszeg város, 1 alpolgármester, maximum 2 jegyzővel

Soproni választókerület

  1. Ágfalva-Harka-Kópháza alpolgármesteri egység
  2. Fertőboz-Fertőrákos-Nagycenk alpolgármesteri egység
  3. Lövő-Nagylózs-NemeskérPereszteg-Pinnye Sopronkövesd-Völcsej alpolgármesteri egység

Központ: Fertőrákos, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. Agyagosszergény-FertőendrédFertőhomok-Hegykő-Hidegség-Petőháza alpolgármesteri egység
  2. FERTŐD– FertőszéplakSarród alpolgármesteri egység

Központ: Fertőd város, 2 alpolgármester, maximum 4 jegyzővel

  1. Babót-Himód-Hövej-Osli-Veszkény-Vitnyéd alpolgármesteri egység
  2. Bogyoszló-Farád-Jobaháza-Potyond-Rábatamási-Szárföld alpolgármesteri egység

Központ: Farád, 2 alpolgármester, maximum 4 jegyzővel

  1. Beled-Cirák-Dénesfa-Edve-Gyóró- Rábakecöl-Vásárosfalu alpolgármesteri egység
  2. Kisfalud-Magyarkeresztúr-Mihályi-Páli-Vadosfa-Vág-Zsebeháza alpolgármesteri egység

Központ: Beled város, 2 alpolgármester, maximum 4 jegyzővel

  1. Csáfordjánosfa-Csapod-Csér-Ebergőc-Fertőszentmiklós-Iván-Pusztacsalád-RépceszemereRöjtökmuzsaj alpolgármesteri egység (2)
  2. Egyházasfalu-Gyalóka-Répcevis-Sopronhorpács-Szakony-Újkér-Und –Zsira alpolgármesteri egység

Központ: Fertőszentmiklós város, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. KAPUVÁR

Központ: Kapuvár város, 1 alpolgármester, maximum 2 jegyzővel

  1. SOPRON

Központ: Sopron regionális jogú város, 2 alpolgármester, maximum 4 jegyzővel

Szombathelyi választókerület

  1. Acsád-Meszlen-Nemesbőd-Salköveskút-Söpte-Vasasszonyfa-Vassurány-Vasszilvágy-Vát alpolgármesteri egység (2)
  2. Bozzai-Tanakajd- Táplánszentkereszt-Vép alpolgármesteri egység

Központ: Vép város, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. Bucsu-Dozmat-Felsőcsatár-Horvátlövő-Narda-Pornóapáti-Sé-Torony-Vaskeresztes alpolgármesteri egység (2)
  2. Balogunyom-Ják-Kisunyom-Nárai-Szentpéterfa alpolgármesteri egység

Központ: Ják, 3 alpolgármester, maximum 5 jegyzővel

  1. SZOMBATHELY

Központ: Szombathely regionális jogú város, 2 alpolgármester, maximum 4 jegyzővel

Zalaegerszegi választókerület

  1. Alibánfa-Alsónemesapáti-Búcsúszentlászló-Kemendollár-Kisbucsa-Nemesapáti-Nemeshetés-Nemessándorháza-Nemesszentandrás-Pethőhenye-Vöckönd alpolgármesteri egység (2)
  2. Almásháza-Bezeréd- Gyűrűs- Ligetfalva-Misefa-Nagykapornak-Nemesrádó-Orbányosfa-Padár –Tilaj alpolgármesteri egység (2)

Központ: Nagykapornak, 4 alpolgármester, maximum 7 jegyzővel

  1. Alsórajk-Felsőrajk-Gelse-Hahót-Kacorlak-Kilimán-Pölöskefő-Pötréte alpolgármesteri egység
  2. Pacsa– Pölöske-Szentpéterúr-Zalaigrice-Zalaszentmihály alpolgármesteri egység

Központ: Pacsa város, 2 alpolgármester, maximum 4 jegyzővel

  1. Babosdöbréte-Bagod-Boncodfölde-Böde-Csonkahegyhát-Dobronhegy-Hagyárosbörönd-Hottó-Kávás- Milejszeg-Németfalu-Pálfiszeg-Teskánd-Zalaboldogfa- Zalaszentgyörgy alpolgármesteri egység (3)
  2. Becsvölgye-Gellénháza-Gombosszeg-Iborfia-Kustánszeg-Lickóvadamos-Nagylengyel-Ormándlak-Petrikeresztúr alpolgármesteri egység (2)

Központ: Gellénháza, 5 alpolgármester, maximum 7 jegyzővel

  1. Bak-Baktüttös-Bocfölde-Csatár-Pusztaederics-Sárhida-Söjtör-Szentkozmadombja-Tófej-Zalatárnok alpolgármesteri egység (2)
  2. BarlahidaCsertalakos-Csömödér-Dobri-Gutorfölde-Hernyék-Iklódbördöce-Kányavár-Kerkateskánd-Kissziget-Lovászi-Mikekarácsonyfa-NovaOrtaháza-Páka-Pördefölde-Szécsisziget-Szentpéterfölde-Tormafölde-TornyiszentmiklósZebecke alpolgármesteri egység (3)

Központ: Bak, 5 alpolgármester, maximum 7 jegyzővel

  1. ZALAEGERSZEG

Központ: Zalaegerszeg regionális jogú város, 2 alpolgármester, maximum 3 jegyzővel

A Magyar Parlamentbe 10 képviselőt ad Nyugat-Dunántúl, ellenben a Nyugat-Dunántúli Regionális Közgyűlésbe minden egyes választókerület 3 képviselőt ad.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.